pieter de buysser naam logo

DeZonderZonZon Jaak Zouzou c GuyKokken 640 320 s c1

"De zonder zon zon" een nieuw stuk van Pieter De Buysser met Jaak Van Assche en Zouzou Ben Chikha.
Regie: Ruud Gielens. Van 14/10 tot 29/10 2016 in T'arsenaal in Mechelen. 
Op 4/11 2016 in De Warande in Turnhout en nadien op tournee.

Info en tickets hier: www.tarsenaal.be

de zonder zon zon

De tekst "De zonder zon zon", uitgegeven bij Bebuquin
is vanaf nu te koop in de boekhandel en voor en na de voorstelling.

On October 18, Pieter De Buysser will give a lecture at the 2016 Forum 2000, in Czech Republic, Prague, on the legacy of Vaclav Havel, This years Forum 2000 team is: "The courage to take responsibility"

www.forum2000.cz/en/homepage

forum 2000 pieter de buysser

2016 uitgeverij Argo

214171 big

Tsjechische vertaling van 'De Keisnijders'
(oorspronkelijke boek van Pieter De Buysser uit 2012).

Anotace
Berlín, malý plácek uprostřed města, na který nemá vláda kvůli byrokratické kličce žádný vliv. Na nevyužívaném pozemku si kdysi dávno čtyři vlámské děti postavily kruhovou Zeď: žádný začátek, žádný konec a uprostřed velká prázdnota. Půl století z onoho místa bují krásné a vtíravé skalisko nových příběhů, zvyků a hnutí do vnitrozemí a pak dál přes hranice států a kontinentů. Ti lidé, řezači kamene, se stali legendami. O padesát let později čtveřice stavitelů pomalu stárne; jsou sice ještě bojovní, ale přece jen – především smířliví. Nadchází doba střídání stráží: přicházejí čtyři podobné vlámské děti – jejich odraz v zrcadle. O Starších a jejich Zdi slyšely, četly a snily. A připravují se. Zdá se jim, že bytí původní čtveřice ztratilo svůj smysl. Pro ponurost však není v oblasti za Zdí místo. Je to pískoviště. Hřiště pro nové myšlenky. To, co se tam odehrává, je nevinná zábava, ale je zde také útočiště pro lidi, kteří přišli zdaleka, aby zasadili semínko, které snad časem vyklíčí, aby s dětskou nevinností kladli otázky, a z další otázky pak udělali svou práci. Je tu prostor k hraní a zejména k vyprávění příběhů.
Pieter De Buysser je už po desetiletí autorem významných divadelních her. Ale až teď si troufnul na opravdový román. A jak se dalo čekat, nejde o žádné průměrné dílo. De Buysser nechal své hrdiny, aby se pokusili se o nepředstavitelné – aby vymysleli úplně nový svět.

Pieter De Buysser (*1972) žije a pracuje v Bruselu. Píše prózu i literaturu faktu, básně pro divadlo, kritiku dotčeného rozumu, pracovní plochy pro konstrukci anti-tragédie, dramaticko-poeticko--politologické říkanky, návod, jak oholit oko v 9 kapitolách, eseje, akčně-komické mapy pro případ nouze, drama, post-drama, prosluněné katastrofy a některé další žánry. Jeho tvorba pro performance, divadlo a film ho vedly k iniciaci a režii divadelních a filmových projektů. Jeho první román Řezači kamene (De Keisnijders), vyšel v roce 2012. Pieter De Buysser zdomácněl na scéně pražského divadla Archa, kde si již získal své publikum, nejčastěji zde uvedl svou sólovou prvotinu Pálení knih (Book Burning).

In Dutch:
Berlijn, vijfenzeventig jaar na het afbreken van de Muur. Op een braakliggend terrein in het hart van de stad hebben vier oudere mensen, langgeleden, een ronde muur opgetrokken uit brokken natuursteen, zand, autobanden en puin van de oude Muur. Rond deze sprakeloze kolos zijn ze een nieuw leven begonnen.

Een halve eeuw lang woekert vanuit deze plek een prachtig en indringend rif van nieuwe verhalen, gebruiken en bewegingen landinwaarts, tot over de landgrenzen en continenten. Deze mensen, de keisnijders, zijn legendarisch geworden.
Op een ochtend verschijnen vier kinderen aan de rand van het terrein. Ze hebben over de ouderen en hun muur gehoord, gelezen en gedroomd. En ze zetten zich klaar.

online bestellen/ ordre / to order